Logo projektu Učit se učit Učíte se učit - tento web je pro Vás

Chcete učit fyziku?

Učitel, fyzika. Dvě slova, která sama o sobě ve většině společnosti vzbudí spíše antipatii. A co teprve jejich kombinace: učitel fyziky? Jakou tedy mohou mít motivaci mladí lidé, kteří se rozhodnou učitelství fyziky studovat? Je to právě učitelství a fyzika!

Fyzika je fascinující věda, která posouvá hranice technické civilizace. Samo poznání a porozumění zákonům přírody, otázky jak a proč jsou tou nejsilnější motivací, která žene profesionální fyziky dopředu. Věřili byste tomu, že ještě před patnácti lety, uprostřed světa superpočítačů, kosmických raket, jaderných elektráren a tokamaků, fyzikové nedokázali vysvětlit, jak čmelák může letět?

Ne každý je schopen živit se fyzikou; ne každý je schopen být výborným učitelem. Na obojí je potřeba jisté, i když ne nutně výjimečné nadání. Baví vás fyzika a nedělá vám větší problémy? Zažíváte zvláštní pocit radosti, když Vás spolužák poprosí o pomoc s těžkou látkou a vy uspějete s pochvalným: „Vždyť je to tak jasné!“? Pak můžete být dobrým učitelem fyziky. Dobrý učitel je osobnost, na kterou s úctou vzpomínají stovky, tisíce lidí po celý jejich život. Staňte se jedním z nich.

Inspirace, akce, články

03.04.2013 ·

Reportáž z jubilejní, sedmdesáté Fyzikální kavárny na téma "Příběh žárovky"

Fyzikální kavárnu není třeba našim čtenářům dlouze představovat. Pravidelně Vás o ní informujeme vždy, když se blíží třetí čtvrtek v měsíci, kdy se kavárna, krom období letních prázdnin, koná. Ovšem na čtvrtek 21. března 2013 připadlo 70. výročí kavárny, a tak se toto neformální setkání učitelů fyziky, studentů učitelství fyziky a veřejnosti neslo ve slavnostnějším duchu, čemuž odpovídal jak program, tak hojná účast. Více se dočtete v následující reportáži, tu doplňuje také rozhovor s docentem Zdeňkem Bochníčkem, který chod kavárny už sedmým rokem organizuje.

 

Seznam oborů Přírodovědecké fakulty MU se zaměřením na vzdělávání

Zde se dočtete více o přijímacích zkouškách.

Údaje o počtu přihlášených a přijatých uchazečů o studium z roku 2011.

Přehled oborů ve formátu pro tisk.


 
20.05.2014 ·

Zveme vás na 20. ročník fyzikálního soustředění Cikháj 2014, na téma Voda a fyzika

Ústav fyzikální elektroniky Přírodovědecké fakulty MU pořádá již 20. ročník fyzikálního soustředění Cikháj 2014, a to v termínu od 8. září do 12. září, v penzionu Pegas ve Vlachovicích. Tématem soustředění bude Voda a fyzika. Seznámíte s vlastnostmi vody, upozorníme vás na její roli v zemském klimatu, a zmíníme i prolematiku vody ve vzdáleném vesmíru.

 
| << < 1 2 > >> |
Strana 2 z 2