Fyzika na cesty – 2. část
Malá letní série populárně naučných knih, které vám s radostí doporučíme přibalit s sebou na prázdniny.
V rámci předmětu Didaktická technika se studenti učitelství na MUNI učí vytvářet zábavné textové hry z mechaniky, elektřiny a magnetismu. Níže najdete dvě ukázky.
Ve hře Měření elektrického napětí a proudu, kterou vytvořil doc. Navrátil pro distanční výuku fyzikálního praktika, je vaším úkolem změřit vnitřní odpor analogového mikroampérmetru, zkonstruovat z něj ampérmetr o větších proudových rozsazích a udělat z něj voltmetr o vhodném rozsahu. Cestou vás doprovází asistent, který sice vypadá, že toho dost ví, ale někdy je škodolibý a může vás zkoušet. Hra byla studenty v době distanční výuky velmi oceňována.
Ve hře Do temných hlubin, jejíž autorem je student učitelství fyziky na MUNI, se stáváte průzkumníkem tajemného světa plného kouzel a hledáte kouzelnou houbu, pro kterou vás přítel poslal. Abyste ji našel, musíte zvládnout spoustu fyzikálních úkolů.
Malá letní série populárně naučných knih, které vám s radostí doporučíme přibalit s sebou na prázdniny.
K tomu, abychom okouzlili studenty a nadchli je pro fyziku občas potřebujeme něco trochu víc. Víc hlasitějšího, víc neobvyklého a sem tam také podstatně hořlavějšího.